Kaszubskie atrakcje w okolicy

jezioro na Kaszubach

W najbliższej okolicy domku Trzebuniowa Darga jest wszystko czego będziecie potrzebowali do spędzenia miło wolnego czasu na Kaszubach. Czy to będzie wiosna, lato czy jesień zawsze jest tu wiele atrakcji.

Dziemiany

W Dziemianach znajdziecie w pełni zaopatrzony sklep spożywczy zwany kiedyś „Adasiem”, obecnie jest to Lewiatan. Przemiła obsługa podpowie Wam np., które lokalne kaszubskie wędliny są najlepsze.


Sominy

W Sominach natomiast zjecie pyszną rybkę w lokalnej Restauracji z widokiem i bezpośrednim dostępem do jeziora. Polecamy klasycznego dorsza w zestawie.

Tu też możecie zaznać przygody w stadninie gdzie oferują naukę jazdy na koniu dla tych mały i dużych. (przygodę, która do tej pory trwa rozpoczęła tu i nasza latorośl).

A jeśli chcecie spędzić czas na wodzie to można wypożyczyć sprzęt wodny, który pozwoli Wam dopłynąć do zacisznych wysepek na jeziorze.

Stadnina koni na Kaszubach
jezioro Sominy Kaszuby

Kościerzyna

Dla spragnionych wrażeń, którzy chcą podczas pobytu zwiedzić okolicę Kaszub polecamy wizytę w Kościerzynie. Warto tam spróbować lodów w Lodziarni „69” i wybrać się na Rynek by posiedzieć przy „tańczącej” fontannie. Ci co zgłodnieją i mają ochotę na klasyczny Polski obiad mogą odwiedzić Bar PRL w Kościerzynie. Uwielbiamy tu zjeść pierogi ruskie oraz naleśniki.

 

Bytów

Ruszając na podbój okolicy w przeciwną stronę można poznać kolejne miasto Kaszub czyli Bytów. Tam znajduje się dawny zamek krzyżacki, który ciekawscy mogą zwiedzi. Rynek również zaprasza do posiedzenia na ławeczce i odpoczynku.

 

Na stronie Atrakcje na Kaszubach i co warto robić w okolicy zobaczycie więcej atrakcji i pomysłów na relaks i wycieczki na Kaszuby.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.